Arkitektum har gleden av å annonsere at Ivar Sund tiltrer som ny daglig leder 1. mars 2025. Ivar kommer fra stillingen som Group Product Manager i Sanoma Learning, et selskap som eier Itslearning – en bedrift han selv var med å grunnlegge. Itslearning har vært en suksesshistorie innen digital læring og er i dag en viktig aktør i utdanningsmarkedet. Med solid erfaring innen produktutvikling, digital transformasjon og strategisk ledelse, bringer Ivar med seg verdifull kompetanse til Arkitektum. Ivar kommer opprinnelig fra Bergen, og har bodd med sin familie i Bø siden 2011.

«Jeg er begeistret for å bli en del av Arkitektum og ser frem til å jobbe sammen med de dyktige ansatte her», sier Ivar Sund. Sammen vil vi fortsette å skape gode løsninger og levere høy kvalitet til våre kunder.
Nåværende daglig leder, Hallstein Søvik, er svært glad for ansettelsen og ønsker Ivar hjertelig velkommen i bedriften. Hallstein skal fortsette i bedriften og vil fokusere på kunderelasjoner og salg i tillegg til økonomiansvar.

«Vi er svært fornøyde med å ønske Ivar Sund velkommen til vårt team», sier styreleder Tor Kjetil Nilsen. Han vil bringer med seg verdifull erfaring, særlig innen teamledelse og utvikling av produkter. Dette vil styrke oss som organisasjon og komme kundene våre til gode.
Arkitektum opplever økt etterspørsel og styrker teamet med tre nye systemutviklere. Fra mars 2025 vil Arkitektum ha totalt 23 ansatte.
For mer informasjon, vennligst kontakt: Hallstein Søvik, hallstein@arkitektum.no/ 9822 0007.
